Leseoppgaver 2. klasse, norskforståelse og matte, del 2.

Leseoppgaver 2. klasse, norskforståelse og matte, del 2-thumbnail

Leseoppgaver 2. klasse, norskforståelse og matte, del 2

I denne oppgaven må eleven sette seg inn i teksten og forstå mengder. Her er det viktig å være nøye, siden 1 feil vil føre til følgefeil og alt blir galt.

Vanskelighetsgrad: Middels.

 Leseoppgaver 2. klasse, norskforståelse og matte, del 2.

Tore har 20 kroner. John har 20 kroner mer enn Tore.

Hvor mange kroner har Tore? ___________

Hvor mange kroner har John? ___________

Hvor mange kroner har de tilsammen? ___________

En tomat koster 5 kroner. Et eple koster 3 kroner mer enn en tomat. En mango koster 8 kroner mer enn et eple.

Hvor mye koster en tomat? ___________

Hvor mye koster et eple? ___________

Hvor mye koster en mango? ___________

Hvor mye koster en tomat og en mango? ___________

Tore har lyst på mango. Hvor mange epler kan Tore kjøpe? ___________

Tore kjøper en mango. Hvor mye penger har Tore igjen? ___________

John har ikke lyst på noe, og kjøper ikke noe. Hvor mange flere kroner enn Tore har John. ___________

Hvor mange kroner har Tore og John? ___________

EnglishNorway